Film:
- Absolution – John’s wife, regia: Keoni Waxman (2014)
- Wolksbank – Angajata, regia: Martin Papirowski (2012)
- Ghost Rider-Spirit of Vengeance- Nurse, regia: Brian Tylor, Mark Neveldine (2011)
- The Glass House- Nun, regia: Mark Schmidt (2009)
- Die Essen Cathedral – Theophanu, regia: Martin Papirowski ( 2009)
- California Dreamin’ – Despina, regia: Cristian Nemescu (2007, premiat la Cannes cu “Un Certain Regard”)
Televiziune:
- Bani negri pentru zile albe- Polițista, regia: Daniel Sandu (HBO/ 2019)
- O săptămână nebună/ Alex Puică – Violeta, regia: Dragoş Buliga (Pro Tv/ 2014)
- ÎnTrecerea anilor- Co-prezentator, producător: Dan Manoliu (TVR 1/ 2011)
- Doctori de mame (ep.1) – D-na Georgescu, regia: Craig Lines/ Peter Kerek (MediaPro/2008)
- Războiul sexelor – Cleo, regia: Peter Kerek / Vladimir Anton (MediaPro/2007)
- Iubire ca-n filme – Dana Varga, regia: Iura Luncasu / Bogdan Dumitrescu (MediaPro/2006)
- Decizii (ep.1) – Raluca Matei, regia: Corina Radu (MediaPro / 2006)
- Baieţi buni (ep.1)- Paula Secui, regia: Bogdan Bărbulescu (MediaPro / 2005)
Teatru:
- Mult zgomot pentru nimic- Beatrice, regia: Radu Nica (T. Tineretului, 2019)
- Consum excesiv- Angajata, fiica, soția, regia: Daniel Chirilă (T.T., P. Neamț/ 2018)
- Feminin- Surdo-muta, regia: Eugen Jebeleanu (T.T., Piatra Neamț/ 2018)
- Aventura- Elise, regia: Theodor-Cristian Popescu (T. T., Piatra Neamț/ 2018)
- Mamă, mi-am pierdut mâna!- Mama, regia: Alexandru Mâzgăreanu (Teatrul Tineretului, Piatra Neamț/ 2018)
- Wolfgang- Sabri, regia: Radu Afrim (Teatrul Tineretului, Piatra Neamț/ 2017)
- Ludibrium- Sabina, regia: Andrea Gavriliu (T. T., Piatra Neamț/ 2017)
- Cum vă place- Celia, regia: Vlad Cristache (T. T., Piatra Neamț/ 2016)
- Anul dispărut. 1996- Grațiela, Ghidul, regia: Ana Mărgineanu (Teatrul Tineretului, Piatra Neamț/ 2016)
- Aproape- Glory, Gayle, regia: Vlad Cristache (Teatrul Tineretului, P. Neamț/ 2015)
- Revanșa- Martha, regia: Vlad Cristache (Teatrul Tineretului, Piatra Neamț/ 2015)
- Declick– Ea, regia: Alex Unguru (Godot Cafe-teatru / 2014-2015)
- Dom Juan – Dona Elvire, Charlotte, Mathurine – regia: Victor Ioan Frunză ( ArCuB / 2012-2014)
- Un tramvai numit dorință – Blanche, regia: Mihaela Sirbu ( U.N.A.T.C. / 2011)
- Ursul – Popova, regia: Liviu Lucaci (U.N.A.T.C. /2011)
- 5 Rendez-vous-uri mortale – Vera, regia: Liviu Lucaci ( M.Ț.R./ 2010)
- Mofturi la Union – Aglăiţa, regia: Gelu Colceag (U.N.A.T.C./ 2010)
- Ești sau nu ești? – Maria, regia: Puiu Șerban ( Café Teatru “Godot”/ 2010)
- 7 sinucideri– Cerşetorul, Astanavis, regia: Andrei Grosu ( 2008)
- Sectorul S – Îngeriţa, regia: Emanuel Pârvu (“Green Hours” / 2007)
- Port – Lucy Moore, regia: Mihaela Sîrbu (“Casandra” / 2007)
Scurt metraje:
- Taina inimii – Maria, regia: Florin Costache (2012)
- Inima fetei mele – Violeta, regia: Florin Costache (2012)
- Tranzit – Nicoleta, regia: Vlad Constantin (U.N.A.T.C. /2010)
- Cu gust de căpşuni – Paula, regia: Andrei Popescu (2010)
- Rewind – Ana, regia: Costel Zaharia (U.N.A.T.C./ 2009)
- Nu-i aşa?–Magda, regia: Andrei Dan Dobrescu (U.N.A.T.C./ 2009)
- Lecţia de condus–Simona, regia: David Voicu (U.N.A.T.C./ 2009)
- Teambuilding–Angajata, regia: Andrei Goaga (U.N.A.T.C. / 2008)
- Conversaţia- Maria, regia: Cristian Negoescu (Univ. Media / 2008)
- Televizorul – Ea, regia: Anamaria Olteanu (Univ. Media / 2008)
- Afacerea – Luiza, regia: Răzvan Tache (Univ. Media / 2007)
- Exit – Andreea, regia: Răzvan Tache (Univ. Media / 2007)
- Şotron – Fata , regia: Mihai Tomescu (U.N.A.T.C. / 2006)
Teatru de păpuși:
- Povestea porcului, regia: Eugen Frîncu ( Brasov,”Albinutele”/ 2003)
- Steaua sus răsare, regia: Eugen Frîncu ( Brasov,”Albinutele”/ 2003)
- Prostia omenească, regia: Eugen Frîncu ( Brasov,”Albinutele”/ 2003)
- Scufiţa roşie, regia: Lucian Temelie (Galați,”Trianon”/ 2002)
Workshop-uri:
- Ioana Violet- Labirintul simțurilor (2019)
- Miklos Bacs (2017)
- Toby Clarke (2016, 2018)
- Mugur Ciumăgeanu (2014, 2015)
- Trine Garett – Meisner Technique (2014)
- Uta Plate (2013)
- Riccardo Brunetti – Moving into harmony (Londra / 2011)
- David Esrig – “Hamlet”- William Shakespeare (2010)
Video-clip-uri:
- Profides- Dragostea, Soția, regia: Andrei Goagă (2014)
- VUNK- Pierderea lor, Ea, regia: Alexandru Popescu (2013)
- VUNK –Nu scapă nimeni fără emotii, Ea, regia: Silviu Mustățea (2012)
- Directia 5 -Cu nimeni nu te-aș înlocui, Văduva, regia: Dragoș Buliga
Proiecte:
- Organizator și trainer: Festivalul Național de Teatru Tânăr “Ideo Ideis”, Alexandria, 2008- 2019 (www.ideoideis.ro)
- Trainer ateliere de dezvoltare personală prin teatru: „Alternopedia” (București), Festivalul de Teatru „Amprente” (Brașov), “Pauza de teatru” (Alexandria), Festivalul de Teatru „Aplauze” (Constanța), Festivalul de Teatru „D.O.T.” (Brașov)
- Organizator: Festivalul Școlilor de Teatru “Actul I, Scena 1” (U.N.A.T.C, 2012), Masters of Jazz (Sala Palatului, București, 2008)
- M.C.: Timișoreana (2008-2012), Nestle.
Canalul meu YouTube, unde poți vedea câteva dintre proiectele mele: